top of page
Jak powstała Orzechówka...

 

            Zaczęło się od pomysłu naszej rodziny, która już trzecie pokolenie mieszka w Krynicy Morskiej. W starym sadzie postanowiliśmy wybudować dom, komponujący się zistniejącym otoczeniem i nawiązujący do historii okolicy. Miał być on przytulny, stwarzać wrażenie, że stoi na swoim miejscu od dziesięcioleci. Ponieważ budowa trwała kilka lat, mieliśmy czas na przemyślenia. W ten sposób zrodził się pomysł przekształcenia domu w pensjonat...

 

      

 Od 2005 roku do dziś...

 

          1.07.2005 roku przyjęliśmy pod nasz dach pierwszych gości. Od tego czasu poznaliśmy wiele wspaniałych osób, dzięki którym nasza praca nabrała zupełnie innego wymiaru. Dzięki nim wiemy, że dla wielu wypoczynek nad morzem to nie tylko pokój i plaża. To również przygoda poznawania wartościowych ludzi, szukanie harmonii w otoczeniu. Dlatego chcemy, by każdy, któ tego potrzebuje, mógł usiąść pod parasolem jabłoni z filiżanką porannej kawy, zdrzemnąć się popołudniu w hamaku pod wiśnią albo uciąć sobie niezobowiązującą pogawędkę o kwiatach, życiu itp. Byli nawet tacy, co w ramach relaksu zajmowali się pieleniem...  Dla każdego coś się znajdzie :) Dla dzieci są poziomki i maliny, które mogą samodzielnie zrywać, króliki - do obserwacji i pies- Zeus- który wprawdzie powoli się starzeje, ale wita naszych gości z nieustającym entuzjazmem.

 

             Krok po kroku zmienialiśmy naszą ofertę coraz bardziej skupiając się na potrzebach rodzin z dziećmi. Tak powstał plac zabaw, została zakupiona wielka trampolina, stworzona biblioteczka z książkami itp. Nasze otoczenie zmieniamy cały czas. W 2010 roku powstał nieduży apartament na poddaszu oddzielnego budynku i altana. W 2013 roku, po kilku latach budowy, oddaliśmy do użytku naszych gości drugi dom (OFERTA PREMIUM). Było to wspaniałe doświadczenie, ponieważ mogliśmy sprawdzić się jako zgrany zespół a także poznać wiele wartościowych osób, bez których pomocy i zaangażowania nie podołalibyśmy temu wyzwaniu.

                  W 2021 roku, po 9 latach, budynek PREMIUM przestał być naszą własnością i od stycznia 2022 roku nie występuje w naszej ofercie. Wierzymy, że te działanie sprawi, że Orzechówka stanie się bardziej kameralna bez utraty na atrakcyjności!

Co  mamy w planach na 2022 r.

 

W Orzechówce pojawi się multimedialny ekran dotykowy z edukacyjnymi grami dla dzieci w wieku 2-12 lat. Będzie zlokalizowany w holu domu, obok kuchni ogólnodostępnej.

Na placu zabaw pojawią się nowe urządzenia- wielka koparka, którą mogą obsługiwać dzieci!

 

 

bottom of page